პრესტიჟული უნივერსიტეტი ქართველი სტუდენტებისთვის
Università Cattolica del Sacro Cuore არის ერთ-ერთი ყველაზე პრესტიჟული კერძო უნივერსიტეტი იტალიასა და მთელს ევროპაში, რომელიც 100 წელზე მეტია სტუდენტებს უმაღლესი ხარისხის განათლებას სთავაზობს. მისი
საზღვარგარეთ სწავლა: ახალი შესაძლებლობების გზა
საზღვარგარეთ სწავლა უამრავი ახალგაზრდისთვის კარიერული და პიროვნული განვითარების შესაძლებლობას წარმოადგენს. განსხვავებული საგანმანათლებლო სისტემა, საერთაშორისო გარემო და კულტურათა მრავალფეროვნება სტუდენტებს არა მხოლოდ პროფესიულ ცოდნას აძლევს, არამედ
თუ ხარ სტუდენტი, რომელიც ეძებს ევროპაში მაღალ დონეზე განათლების მიღების შესაძლებლობას, მაშინ IE University აუცილებლად უნდა მოხვდეს შენს სიაში. რატომ გახდა IE University ერთ-ერთი ყველაზე პოპულარული არჩევანი
რომელი პროფესიებია ყველაზე მოთხოვნადი?
განათლების მომავალი: რომელი პროფესიებია ყველაზე მოთხოვნადი? სწორედ ახლა არის საუკეთესო დრო, ვიფიქროთ, თუ რა მიმართულებით უნდა დავგეგმოთ მომავალი პროფესიულ სამყაროში. ტექნოლოგიური პროგრესი, ეკოლოგიური პრობლემები და
TOEFL – შენი პირველი ნაბიჯი საზღვარგარეთ განათლებისკენ
საზღვარგარეთ სწავლის მსურველთათვის ერთ-ერთი პირველი და ყველაზე მნიშვნელოვანი ნაბიჯი ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატის მიღებაა. სწორედ აქ ჩნდება TOEFL (Test of English as a Foreign
ევროპა vs ამერიკა
ევროპა vs ამერიკა: რომელი აკადემიური გარემო ჯობია შენი მიზნებისთვის?   ჯერ კიდევ ფიქრობ და ვერ გადაწყვიტე რომელ ქვეყანას დაუკავშირო შენი კარიერის პირველი ნაბიჯები?  სასწავლებლის არჩევისას
ნიკოლოზ კირვალიძე IE University-ში აგრძელებს სწავლას
რა ახდენს გავლენას პროფესიის არჩევაზე? როგორ უნდა დაგეგმო კარიერა ადრეულ ასაკში ისე, რომ სწორ გზას დაადგე და ზუსტად მიიღო ის ცოდნა და გამოცდილება, რაც სამომავლოდ
საქართველოში დაბრუნების პერსპექტივები
საქართველოში დაბრუნების პერსპექტივები: რატომ უნდა გამოიყენო შენი განათლება ქვეყნისთვის?   დღეს, როდესაც საერთაშორისო განათლების ხელმისაწვდომობა იზრდება, უამრავი ქართველი ახალგაზრდაა, ვინც საზღვარგარეთ სწავლას ანიჭებს უპირატესობას. მაგრამ
ჯგუფურ შეხვედრაზე რეგისტრაცია
საბეჭდი და ტიპოგრაფიული ინდუსტრიის უშინაარსო ტექსტია. იგი სტანდარტად 1500-იანი წლებიდან იქცა, როდესაც უცნობმა მბეჭდავმა ამწყობ დაზგაზე წიგნის საცდელი ეგზემპლარი დაბეჭდა. მისი ტექსტი არამარტო 5 საუკუნის მანძილზე შემორჩა, არამედ მან დღემდე, ელექტრონული ტიპოგრაფიის დრომდეც უცვლელად მოაღწია. ცნობილი ფაქტია.